Znany architekt
Just another WordPress site

Magazyn architektoniczny : Dom w Kisami / Florian Busch Architekci

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Hiroyasu Sakaguchi (AtoZ) Architekci: Florian Busch Architekci Lokalizacja: Kisami, Shizuoka, Japonia Zespół projektowy: Florian Busch, Sachiko Miyazaki, Seiko Yuki, Tomoyuki Sudo, Holger Pausch (stażysta) Rok budowy: 2011 Zdjęcia: Florian Busch Architects, Hiroyasu Sakaguchi ( AtoZ) + 25 obszar projektu: 204,0 mkw.
Inżynieria budowlana: Ove Arup Japonia Inżynieria mechaniczna: ymo Hiroyuki Yamada, Naomi Kagawa The.
A.
Dom w Kisami to prywatna kwatera z widokiem na ocean na południowym krańcu półwyspu Izu, około 180 km na południe od Tokio.
Położona na końcu niewielkiej górskiej drogi prowadzącej na nadmorskie wzgórze, teren położony jest na stromym zboczu z przepięknymi widokami i odgłosami morza.
Młoda para, obaj entuzjaści spędzania wolnego czasu, poprosiła o prosty zestaw na zewnątrz, który dałby im i ich dzieciom wyraźny kontrast z codziennym życiem w centrum Tokio.
Plan 01 W przypadku większości miejsc nachylonych pod kątem 30 stopni i mniejszych niż dziesiąte mieszkanie, projekt rozpoczął się od wycięcia góry.
Umieszczenie niewielkiej objętości w powstałej pustce trapezowej, a większa na górze zamienia górską pustkę w centrum domu: strefę spa w górach pomiędzy platońskimi objętościami mieszczącymi sypialnie na niższych i żyjących na górze poziom.
.
Hiroyasu Sakaguchi (AtoZ) Kiedy przestrzenie stają się istotą budynku, trudno nie zauważyć, że architektura nie dotyczy obiektów.
Wbudowany tylko ramy tej esencji: przestrzeń zewnętrzna, która przepływa przez budynek, w dół góry i łączy Dom z morzem.
.
Florian Busch Architekci.
Hiroyasu Sakaguchi (AtoZ)
[podobne: życie pleszewa, osuszanie murów, budowniczy szczecin ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: budowniczy szczecin osuszanie murów życie pleszewa