Znany architekt
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : Francja Ministerstwo Obrony / ANMA

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

ArteFactory Zaprojektowana przez ANMA jako naturalna maszyna, nowa siedziba Ministerstwa Obrony, zlokalizowana w południowo-zachodniej części Paryża, obejmuje centrum zdrowia, restauracje, media i centra sportowe, a także kasyno.
Ta złożona struktura, zaprojektowana zgodnie z najsurowszymi wymogami bezpieczeństwa, jest największym budynkiem użyteczności publicznej, który ma powstać we Francji od 20 lat.
Struktura ma na celu przedstawienie obrazu sił zbrojnych, nie tylko jako siły ochronnej, ale także silnej i statecznej siły.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Fasadę budynku przeplatają zarówno przezroczystość, jak i nieprzezroczystość dzięki poziomej konstrukcji listew, zapewniając jednocześnie intymność i przejrzystość.
Skrzydła budynku zbudowane są na palach otaczających wewnętrzne dziedzińce pod ogromnym, przypominającym origami dachem wykonanym z kątowych przekrojów.
Projekt zgromadzi wszystkie główne organy francuskich sił zbrojnych (armii, sił powietrznych, marynarki wojennej) w jednym miejscu.
.
ArteFactory W budynku zastosowano zaawansowany system zarządzania energią, który znacznie wykracza poza wymagania najnowszych norm w zakresie ekologicznych budynków.
80% zapotrzebowania na ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę zostanie pokryte przez zrównoważone źródła energii i techniki produkowane na miejscu.
Kątowy dach kończy się trzema dużymi kominami, do których dopełnią się trzy dodatkowe kominy, które zapewnią, że wszystkie biura będą naturalnie chłodzone.
7000m2 zadaszenia zbierze energię słoneczną.
System ten pozwoli na wyprodukowanie ~ 10 kWhep / m.
/ Rocznie i będzie największym dachem słonecznym w Paryżu.
Budynek będzie funkcjonował naturalnie i autonomicznie przez 10 miesięcy w roku.
Budynek będzie HQE.
(Equivalent LEED) z certyfikatem.
.
ArteFactory Architekci: ANMA Lokalizacja: Paryż, Francja Inżynierowie: IOSIS Concept Elioth, IOSIS Conseil, IOSIS Klient: Opale Défense Konsorcjum francuskiego Ministerstwa Obrony Typ projektu: Kompletny zespół ministerialny Obszar brutto: 145 000 m2 Szacowany koszt: 145 000 000.
(Przed opodatkowaniem) Konkurs: 07/2009.
02/2011 Opracowania: 02/2011.
07/2012 Budownictwo: 02/2012.
09/2015 Dostawa: 2015
[więcej w: olx jaworzno, zaplecze socjalne, przekaźnik bistabilny schemat ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: olx jaworzno przekaźnik bistabilny schemat zaplecze socjalne