Znany architekt
Just another WordPress site

Magazyn architektoniczny : Erupting Stability: Tornado Proof Suburb / 10 DESIGN

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości 10 Design.
Erupting Stability: Tornado Proof Suburb.
to projekt opracowywany przez Ted Givens, AIA, z 10 Design w Hong Kongu.
On i jego zespół badają sposoby zastosowania kinetycznego projektu w architekturze, aby zapewnić bezpieczne opcje schronienia w klimatycznie niebezpiecznych środowiskach.
Celem jest uwolnienie się od statycznych sposobów budowania i stworzenie metody wykorzystania technologii, która uczy się i reaguje na środowisko w dynamiczny sposób.
.
Erupting Stability.
ocenia siły tornad i wiatrów o dużej prędkości, szczególnie, że wraz ze swoim zespołem myśli o architekturze otwiera szereg możliwości zastosowań w każdym scenariuszu katastrofy.
Dołącz do nas po przerwie, by dowiedzieć się więcej o projekcie i wideo, które pokazuje, jak to działa.
Jak dom może reagować na otoczenie.
Odpowiedź, mówi Givens, jest gdzieś pomiędzy bramami garażowymi, kwiatami i mentalnością przetrwania żółwia.
Futurystyczny projekt zapewnia ochronny prom, który zanurza się pod ziemią, gdy ekstremalne warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców.
Seria dźwigni hydraulicznych steruje ruchem domu do iz ziemi.
Kontrolują również zewnętrzną skórę, która może się wypaczać w odpowiedzi na zewnętrzne bodźce i odchylać się przed siłami niszczącymi, takimi jak wiatry o dużej prędkości.
Projekt ma własny instynkt przetrwania, który jest wyzwalany przez wiatry burz lub tornad, na które reaguje, wydostając się ze szkód.
Technologia zewnętrznej powłoki jest trwała i wydajna.
Działa jako pasywna bariera pogodowa, która składa się z przezroczystej izolacji umieszczonej pomiędzy dwiema warstwami kevlaru, która pozwala rozproszonemu światłu przeniknąć do wewnętrznych przestrzeni konstrukcji.
Dach ma wodoszczelną uszczelkę, która chroni go przed ulewnymi deszczami związanymi z burzami i potencjalnym zalaniem.
Najbezpieczniejsze miejsce, jak mówi Givens, leży na ziemi.
Dzięki uprzejmości 10 Design Givens i jego zespołu mamy nadzieję dać alternatywne wrażenie technologii i schronisk dla ludzi.
Zamiast próbować dominować i przekształcać krajobraz, odrzucając naturalną ekologiczną homeostazę ekosystemu, ten projekt oferuje rozwiązanie, które działa w ramach parametrów środowiska, ucząc się od niego i reagując na nie pasywnie.
Dzięki uprzejmości 10 Design Agregacja tych domów może budować osiedla, które zostaną połączone i połączone za pośrednictwem sieci czujników, które interpretują dane pogodowe.
Społeczności podmiejskie mogą zapaść w ciągu kilku sekund w odpowiedzi na syreny ostrzegawcze wskazujące na ekstremalne zagrożenia pogodowe.
Wspólna reakcja pozwala dzielnicom zachowywać się jak organizm i wymieniać informacje o środowisku.
Dzięki uprzejmości 10 Design Givens i jego zespołu odkrywamy również nowe sposoby patrzenia na materiały, które mogą reagować na warunki pogodowe na zewnętrznej powierzchni budynku.
Zespół przygląda się powłokom fotokatalitycznym i nanorurkom węglowym, które mogą absorbować i oczyszczać zanieczyszczenia, zamieniając je bezpośrednio w paliwo, aby dom mógł zasilić hydraulikę.
To tylko jedna potencjalna aplikacja dla tego rodzaju technologii.
Ted Givens i jego zespół opracowują obecnie prototyp we współpracy z grupą producentów statków w USA i Afryce.
Dzięki uprzejmości 10 Design Design Partner o 10: Zespół projektantów Ted Givens: Trey Tyler, Mohamad Ghamlouch, Shane Dale, Dougald Fountain
[hasła pokrewne: naprawa okien pcv, styropian ekstrudowany, mrówka sanok ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka sanok naprawa okien pcv styropian ekstrudowany