Znany architekt
Just another WordPress site

Wreszcie dodac nalezy, ze metoda kasetowa powoduje w stosunku do metody agregatowej zwiekszenie zuzycia stali na inwestycje (nieraz 2-krotnie)

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Wreszcie dodać należy, że metoda kasetowa powoduje w stosunku do metody agregatowej zwiększenie zużycia stali na inwestycje (nieraz 2-krotnie). Istotnym problemem staje się więc zwiększenie obrotu form bateryjnych poprzez skrócenie czasu dojrzewania betonu i doprowadzenie do 3-krotnego obrotu form w ciągu doby, Aby to osiągnąć, beton musi po 5–; . -6 godzinach dojrzewania uzyskać wytrzymałość ok. 80 kg/cm, umożliwiającą wyjmowanie gotowych płyt z formy. Technologia produkcji elementów przy użyciu form bateryjnych została wprowadzona stosunkowo niedawno, dlatego wymaga dalszych studiów i badań. Spośród nich wymienić można np. wprowadzenie powtórnego wibrowania, wprowadzenie dwufazowego naparzania (podgrzewanie formy do 40–; -500e i utrzymywanie w przedziałach parowych temperatury pary nie niższej niż 80°C), wprowadzenie systemu automatycznej obróbki cieplnej wpływającej na równomierne podgrzewanie produkowanych elementów itp. [podobne: zawór różnicowy na powrocie, grzejniki konwektorowe, astrokrak ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: astrokrak grzejniki konwektorowe zawór różnicowy na powrocie